.
 
  
عندلیب آنلاین: تالار گفتمان
 

  
andalibonline.com :: نمايش موضوعات - در سوگ همتاي علي عليه السّلام

ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 
 ارسال
 در سوگ همتاي علي عليه السّلام
نويسنده پيغام
andalib
مدیر سایت
مدیر سایت

وضعيت: آفلاين
25 آذر ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 27
امتياز: 23907
تشکر کرده: 0
تشکر شده 5 بار در 5 پست

پاسخ همراه با اعلان
بسم الله الرّحمن الرّحيمصلّي اللهُ عَلَيكِ ايّتها الصّدّيقة الشّهيدة

فاطمة زهراء، اي محبوبه‌ي خدا !

تو بر گزيدة حيّ داوري. تو خورشيد درخشان آسمان هدايتي. تو منظر حيرت آور فرشتگاني. تو علّت غايي آفرينش زمين و آسماني. تو محور وجود آل عبايي. تو دخت ارجمند رسول خدايي. تو اُمّ ابيهايي. تو پارة تن سرور پيامبراني. تو بزرگترين معجزة رسالت پيامبر خدايي. تو آيت كبراي پروردگاري. تو امانت گرانسنگ خداي قهّاري. تو اساس عترت پاك پيامبري. تو برتر از همه‌ي رسولان پيشيني. تو وارث همه‌ي رسولاني. تو همتاي عليّ مرتضايي. تو عروة الوثقاي ديني. تو مقتداي مريم عذرايي. تو بانوي بانوان هر دو سرايي.
سلام و درود بي‌پايان خداوند و فرشتگان و پيامبران و نيكان و مؤمنان بر تو و بر پدر و شوهر و فرزندان پاك تو باد.


بنفسي اَنْتِ: فِداي تو گردم!

وصف تو را بايد از پدرت شنيد كه «ما يَنطِق عَن الهوي» است. او فرمود: «انَّ اللهَ يغضِبُ لِغضبِكِ و يَرضي لِرِضاكِ - خداوند به خشم تو خشم مي گيرد و به خشنودي تو خشنود مي شود». با اين بيان روشن، وجود مقدّس و مطهّر تو را آينة تمام نماي حضرت حق معرّفي و ابلاغ فرمود.


اي بانوي بانوان!

از كلام وحي آموختيم كه حق با تو شناخته مي شود، و از تو آشكار مي شود، و هميشه و هرجا با توست و تو در همه‌ي حالات، صدّيقه‌اي.
پيامبر اسلام براي حفظ و بقاي دينش تا روز قيامت، مأمور بود تا تو را به گونه اي معرّفي و ابلاغ كند كه براي احدي عذر و بهانه‌اي در شناخت حق و صراط مستقيم باقي نماند.
سيّد كائنات و اشرف اولاد آدم حقّ تو را بر همگان آشكار ساخت. تو را شريك قرآن و كشتي نجات ناميد. و تمسّك به وجود مقدّس تو را تنها راه نجات از گمراهي بر شمرد.


اي محبوبة خدا!

رسول مكرّم اسلام در ابلاغ منزلت تو آن چنان اهتمام ورزيد كه در خور رسالتش بود. و والايي شأنت را در رفتار با تو چنان برملا ساخت كه جاي هيچگونه ترديدي براي مخالفان دين باقي نگذاشت، و شناخت شخصيّت تو در عالم اسلام «اظهر من الشّمس» شد. و با آيه‌ي: «اِنَّما يُريدُ اللهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ اَهْلَ الْبَيتِ و يُطَهِّرَكم تطهيراً»، نياز به شاهد و گواه ديگري نداري.


اي نور خدا، زهرة تابان !

از زبان وحي، شناخت و معرفت نسبت به تو، بزرگترين نعمت خداوند بود كه مسلمانان ـ بويژه آنان كه در صدر اسلام بودند ـ از آن برخوردار شدند. و تو را بيش از نماز و زكات و روزه و حج شناختند.
تو در عالم اسلام، از آيات بيّناتي. آنگونه كه وقتي اعلام مي‌كني كه: «اعلمو انّي فاطمة ـ بدانيد منم فاطمه»، همگان بايد مطيع بي چون و چراي تو باشند. تو مظهر خدايي .تو لسان اللّهي. تو عين اللّهي. تو اُذُن اللّهي. تو بهشت مصطفايي. اگر همة اهل اسلام بر امري اتّفاق كنند كه تو مخالف آن باشي، همه در ضلالت و گمراهي‌اند. از تو شاهد و گواه طلبيدن، عين كفر و ردّ قول خداوند جبّار است. اگر قيام كني همگان بايد قيام كنند. اگر كسي را تصديق كني همگان بايد او را تصديق كنند. و اگر كسي را رد كردي همگان بايد او را رد كنند. مخالفت با تو مخالفت با پيامبر و خداست. با مخالفان تو همسنگر بودن، اعلام جنگ با خدا و رسول اوست.


اي همتاي عليّ مظلوم!

نور خدا بارها فرمود: «الحقُّ مَعَ عليٍّ و عليٌّ مَعَ الْحقِّ». او، علي را دائر مدار حق ناميد. و در غدير خم اكمال دين و اتمام نعمت خداوندي را در وجود او و فرزندانش از نسل تو قرار داد. و همگان به امر خداوند حكيم با او بيعت كردند و به امر پيامبر، او را امير المؤمنين خواندند.
و تو در دفاع از او كه برادر پيامبر و وصيّ و خليفة بلافصلش بوده، و امامت و ولايت را دارا بود شهيد شدي.


اي ياور امير مؤمنان !

اينك پس از قرنها اگر كسي در ولايت، امامت، وصايت و خلافت بلافصل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه السلام ترديدي كند، و يا در كفر و ارتداد دشمنان و مخالفانش شكّي به دل راه دهد، خواهيم گفت:


در حقّانيّت اميرالمؤمنين علي عليه السلام، دفاع بي‌مانند و سرسختانه و آشكار حضرت صدّيقه‌ي كبري، فاطمه‌ي زهراء سلام الله عليها ما را بس است.
رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل بازديد از سايت ارسال كننده مطلب
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :
 

تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع
   
صفحه 1 از 1
  
نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت

  


 

Powered by phpBB & Farsi Project By PHPNuke.ir